Zdjęcia nie z tej Ziemi

Zdjęcie samicy długopłetwowca i nowo narodzonego małego wieloryba zdobyło główną nagrodę w tegorocznej edycji konkursu na najlepsze zdjęcie organizowanego przez magazyn National Geographic. Zobacz, jak niesamowite rzeczy udało się w tym roku uchwycić wybitnym fotografom.

Spośród 17 tysięcy zdjęć to właśnie to zachwyciło jury. Autorem jest meksykański fotograf Anuar Patjane. Nurków pływających z majestatycznymi wielorybami udało mu się uwiecznić u wybrzeży wyspy Roca Partida należącej do Meskyku.

1600

Trzecie miejsce zajęło zdjęcie Ahmeda Al Toqi, któremy sfotografował tradycyjne wyścigi wielbłądów w Omanie, zwane „ardah”.

1600-1

Jedną z wyróżnionych fotografii była też ta, przedstawiające fascynujące zjawisko jasnej nocy w Deadvlei, w Namibii. Księżyc świecił tak mocnym światłem, że pustynia widoczna jest jak za dnia. Drzewo uwiecznione na fotografii Beth McCarley ma ponad 900 lat i choć jest już martwe, stoi na swoim miejscu bez zmian, dzięki suchemu klimatowi, który wysusza i tym samym „mumifikuje” rośliny.

1600-2

Resztę finałowych zdjęć można zobaczyć tu:
http://www.theguardian.com/travel/gallery/2015/aug/03/winners-national-geographic-photo-contest-2015-?CMP=fb_gu

Napisane przez

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz parana ukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią. Zainteresowanych współpracą z naszym portalem serdecznie zapraszam do działania. Przysyłajcie teksty, zdjęcia, klipy wideo – obiecuję, że na wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy znajdziemy miejsce.