Zakonnica twierdzi, że nie wiedziała, że jest w ciąży – urodziła Franciszka

Zakonnica z włoskiego miasteczka Rieti urodziła dziecko. Była zszokowana, bo wezwała pogotowie z powodu mocnych bólów podbrzusza. W szpitalu lekarze oznajmili jej, że zaraz będzie rodzić. Na świecie kilka godzin później pojawił się Franciszek. Chłopiec dostał imię na cześć papieża.

BBC_logo
Serwis BBC: Kliknij tutaj!

TVN24_logo
Serwis TVN24: Kliknij tutaj!

31-letnia kobieta pochodzi z Salwadoru i od pewnego czasu przebywa we Włoszech. Miasteczko Rieti liczące niespełna 50 tys. mieszkańców od piątkowego popołudnia stało się jednak jednym z najpopularniejszych w kraju, a media już nie tylko z regionu i kraju, ale też ze świata próbują dowiedzieć się czegoś więcej o niecodziennej historii. Z tego powodu burmistrz Simone Petrangeli zaapelował o poszanowanie prywatności zakonnicy.

Matka zajmie się dzieckiem

Jak pisze BBC News, zakonnica wezwała pogotowie w środę rano, czując bardzo mocne bóle podbrzusza. Kilka godzin później trzymała już w rękach swego syna. – Nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Czułam tylko te bóle – miała powiedzieć włoskiej agencji informacyjnej Ansa.

Kobieta należy do zakonu, którego członkinie na co dzień opiekują się starszymi ludźmi w położonym opodal Rieti ośrodku. Inne siostry cytowane przez agencję Ansa miały wielokrotnie stwierdzić, że „są zdziwione” nowinami dotyczącymi ich koleżanki.

Pracownicy szpitala w ostatnich dniach zorganizowali zbiórkę ubrań i pieniędzy, by pomóc matce i jej dziecku. Lokalny proboszcz Don Fabrizio Borrello powiedział dziennikarzom, że matka zamierza się zająć dzieckiem. – Sądzę, że mówi prawdę twierdząc, że przyjechała do szpitala nie wiedząc, że jest w ciąży – dodał.

Jak na razie nie ma oficjalnego stanowiska Kościoła w tej sprawie ale przypomnijmy (tym, którzy skojarzą to zdarzenie z Maryją i dogmatem Kościoła katolickiego), iż teologia rozróżnia niepokalane poczęcie i dziewicze poczęcie. Niepokalane poczęcie dotyczy ustrzeżenia Maryi od chwili Jej poczęcia od grzechu pierworodnego (przywilej, cud w porządku moralnym). Dziewicze poczęcie polega natomiast na tym, że Maryja poczęła w sposób dziewiczy „za sprawą Ducha Świętego” Boga-Człowieka, Jezusa Chrystusa (przywilej, cud w porządku natury).

W przypadku zakonnicy z Rieti będzie można zatem mówić o cudzie w porządku natury o ile sprawa nie zostanie wyjaśniona w bardziej przyziemny sposób.

Napisane przez

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz parana ukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią. Zainteresowanych współpracą z naszym portalem serdecznie zapraszam do działania. Przysyłajcie teksty, zdjęcia, klipy wideo – obiecuję, że na wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy znajdziemy miejsce.