Zagadkowe mleczko pszczele


Z pewnością nie każdy z nas słyszał o mleczku pszczelim, które dopiero od niedawna zyskuje na popularności. Obecnie odnotowuje się ciągły wzrost popytu na produkty lecznicze. Właściwie w każdym mieście można znaleźć co najmniej kilka sklepów leczniczo – zielarskich, które często są oblegane.

Można powiedzieć, że ludzie zaczynają myśleć w sposób alternatywny doszukując się tajemniczych, a nawet paranaukowych właściwości niektórych specyfików.

Mleczko pszczele jest wyjątkowym produktem, które od drugiej połowy XX wieku trafiło na sklepowe półki. Zastosowanie procesu liofilizacji pozwoliło na korektę właściwości mleczka, dzięki czemu może być ono przechowywane i spożywane przez dłuższy okres. Więcej informacji na temat właściwości tego specyfiku znaleźć można chociażby na stronie http://mleczkopszczele.pl.

Naukowcy zainteresowali się tą substancją, ponieważ zaobserwowano, że jest to jedyny produkt, którym żywi się królowa pszczół, a jak wiadomo, jest ona niezwykle żywotna, co wzbudziło nadzieję na to, że mleczko pszczele może okazać się eliksirem życia także dla ludzi. Ma ono barwę kremową, smakuje zaś dość cierpko (niektórzy odczuwają minimalną słodycz w smaku). Wyjaśnienia tajemnicy ponadprzeciętnych właściwości królowej można doszukiwać się w absolutnie wyjątkowym składzie mleczka pszczelego.

Okazuje się, że znajdziemy takie substancje jak: acetylocholina występująca w postaci naturalnej tylko w tym specyfiku czy kwas pantotenowy. Pierwsza z nich odpowiada za przesyłanie impulsów nerwowym pomiędzy komórkami, a więc jest bardzo pomocną substancją dla naszego organizmu. Natomiast druga jest dobra dla osób borykających się z dużą ilością stresu. Ponadto, mleczko pszczele zbudowane jest także ze wszystkich składników budulcowych tj. biała, cukrów, tłuszczy, niezbędnych dla organizmu aminokwasów czy witamin z grupy B, C, D oraz E. Jak wynika z powyższych faktów, mleczko pszczele jest doskonałym produktem, który dostarcza szerokie spektrum składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Napisane przez

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz parana ukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią. Zainteresowanych współpracą z naszym portalem serdecznie zapraszam do działania. Przysyłajcie teksty, zdjęcia, klipy wideo – obiecuję, że na wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy znajdziemy miejsce.