Wiosenna dekoncentracja


W pracy trzeba skupienia. Ale jak to zrobić, kiedy organizm wyposzczony po zimie, a za oknem piękne, wiosenne słońce? Zwykle przy problemach z koncentracją stosujemy jeden doraźny środek, który zwykle pomaga… na chwilę. Żeby uzyskać bardziej wymierne efekty musimy zadziałać kompleksowo.

Na szybko: preparaty na koncentrację

Można pomagać sobie doraźnie. Zdecydować się na któryś z suplementów diety poprawiających koncentrację. Produkty zawierające wyciąg z miłorzębu japońskiego, guarany czy rhodiolo poprawiają krążenie i zmniejszają uczucie zmęczenia. Podobnie działają te preparaty, które produkowane są na bazie lecytyny czy witamin z grupy B.

Jest też nieśmiertelny magnez, który wspiera organizm na wielu poziomach. Wszystkich procesów,  na które ma pozytywny wpływ jest ponad trzysta. Mięśnie, układ nerwowy czy kostny to tylko trzy przykłady.

Warto sprawdzić, które z preparatów poprawiających koncentrację zawierają ekstrakt z żeń-szenia czy zielonej herbaty. To naturalne składniki, które sprawdziły się jako substancje wspierające koncentrację.

Na dłuższą metę: ruch i relaks

Oczywiście same preparaty poprawiające koncentrację nie załatwiają sprawy. Przyniosą korzyści, ale na krótką metę. W dłuższej perspektywie warto przedsięwziąć nieco inne środki. Przede wszystkim zadbać o organizm – poprzez ruch oraz odpowiedni poziom relaksu.

Sport pomaga w sposób zdecydowany. Trzeba tylko wyjść z siłowni czy klubu fitness na powietrze. W ten sposób mózg się dotleni, a krążenie krwi poprawi. Warto więc przynajmniej trzy razy w tygodniu zrobić sobie półgodzinny trening na powietrzu, a weekend wybrać się za miasto. Także przed pracą można lekko się pogimnastykować.

Nie wolno zapominać o odpoczynku. I to nie takim przed telewizorem, który zamiast pomagać prowadzi jedynie do zaśmiecenia mózgu niepotrzebnymi informacjami. Dobrze jest się wyciszyć, niektórzy zalecają wręcz medytację. Cicha muzyka i przyjemny zapach na pewno będą pomocne.

Dobrze jest też zadbać o sen. Jeśli ktoś śpi przez pięć godzin, nie może oczekiwać, że kolejnego dnia będzie jak skowronek.

Dodatkowo: witaminy i natura

Niezależnie od zażywanych preparatów czy zmiany sposobu życia warto zadbać także o odpowiednie odżywianie. Szczególnie korzystnie wpływają na koncentrację orzechy – laskowe, ziemne czy włoskie. Zawierają dużo witaminy B, pozytywnie oddziałują na układ nerwowy i pamięć.

Trudne może być odejście od kawy, która działa zupełnie inaczej, niż większość by sobie życzyła. Wypłukuje magnez i na dłuższą metę pogarsza zdolność do skupienia. Zamiast niej lepiej pić zieloną lub białą herbatę.

Nie zaszkodzi także zwiększyć ilość zjadanej pietruszki czy melisy lekarskiej. Ta ostatnio działa uspokajająco, ale też pobudza umysł. Z kolei imbir pozytywnie wpływa na ukrwienie mózgu, co z kolei przekłada się na koncentrację.

Czy to wystarczy? Zastosowanie wszystkich sposobów powinno przynieść pozytywne efekty. Choć oczywiście wiele zależy od indywidualnych cech organizmu czy konkretnej sytuacji.

Artykuł przygotowany został we współpracy z Cefarm24.pl.

Napisane przez

Platforma WhitePress pośredniczy pomiędzy reklamodawcami, a wydawcami portali internetowych. Umożliwia szybkie i wygodne publikowanie artykułów płatnych oraz eksperckich. W naszym serwisie znajdziecie Państwo wygodną wyszukiwarkę portali podzielonych tematycznie. O każdym portalu publikujemy pełne wskaźniki SEO (moz), PR, oglądalność, Alexa, cenę publikacji i nasze oceny: merytoryczną i techniczną. Zamawianie publikacji jest szybkie i wygodne. Jesteśmy pierwszą w Polsce platformą umożliwiającą dodawanie przez reklamodawców artykułów eksperckich, które są następnie pobierane i publikowane przez dobre portale internetowe. www.whitepress.pl