Śmierć białej krwinki: sfilmowana po raz pierwszy

Kiedy białe krwinki umierają, wysyłają jednocześnie informacje do innych leukocytów o potencjalnym ataku wirusów, bakterii lub innych patogenów. Używając niezwykle zaawansowanej technologii, naukowcom z La Trobe University w Australii udało się nagrać ten proces pod mikroskopem.

Dzięki temu, biolodzy będą w stanie szczegółowo przebadać proces „umierania” białej krwinki. Być może uda się też odkryć do jakiego stopnia proces obumierania (składający się z pęcznienia, wybuchu i rozpadu) jest kontrolowany przez komórkę. Biolożka Georgia Atkin-Smith, dowodząca zespołem z La Trobe, tłumaczy, że w krótkim klipie widać jak z komórki eksplodują we wszystkich kierunkach łańcuchowe struktury, przypominające koraliki. Nagrano też rozpad struktur i rozszczepienie poszczególnych „koralików”. Zdaniem naukowców właśnie w tych najmniejszych elementach kryje się informacja, jaką umierająca biała krwinka chce przekazać innym leukocytom, by uruchomić odpowiedź systemu immunologicznego.

Wideo można zobaczyć tu:

Napisane przez

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz parana ukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią. Zainteresowanych współpracą z naszym portalem serdecznie zapraszam do działania. Przysyłajcie teksty, zdjęcia, klipy wideo – obiecuję, że na wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy znajdziemy miejsce.