Rosja: deszcz meteorów spadł na Ural. 1142 osoby ranne!


Czytaj też:
NASA: Meteor nad Czelabińskiem jak kilkadziesiąt bomb atomowych

W Rosji spadł deszcz meteorów. Telefony komórkowe przestały działać, w autach włączały się alarmy, pękały szyby w oknach. Ranne zostały ponad 1142 osoby – informuje gubernator obwodu czelabińskiego. Ludzie w padli w panikę, wiele budynków jest uszkodzonych. Straty szacuje się na ok. 33 mln dolarów. – Tam produkuje się broń termojądrową – mówi rosyjski specjalista. – Mieliśmy szczęście, że to nie trafiło w fabrykę – dodaje.
W związku z deszczem meteorów, które spadły w obwodzie czelabińskim (południowy Ural, 2 tys. km od Moskwy), pojawia się w mediach wiele spekulacji. Przy tego typu zjawisku nie sposób od razu mieć jasności co do szczegółów i przebiegu zdarzenia.

Obiekt – prawdopodobnie kilkumetrowy kawałek skały – zapewne rozpadł się kilkadziesiąt kilometrów nad Ziemią. Meteor prawdopodobnie nie był związany z asteroidą, która ma dziś, około godz. 20 czasu polskiego, minąć Ziemię, bo poprzedził ją o dobrych kilka godzin, a to oznacza, że leciał po zupełnie innej orbicie. Rozpadł się na co najmniej dwie części, był jednak zbyt mały, by wcześniej go wykryć.

Więcej na www.gazeta.pl

Napisane przez

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz parana ukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią. Zainteresowanych współpracą z naszym portalem serdecznie zapraszam do działania. Przysyłajcie teksty, zdjęcia, klipy wideo – obiecuję, że na wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy znajdziemy miejsce.