Ręka jak otwarta księga


Dla „Nie z tej ziemi”: Janina Martyn

Jeśli on ostrożnie, ujmuje twoją rękę, to może czyni tak po to, by. stwierdzić, czy twoja linia serca budzi zaufanie? A jeśli ona jakby w roztargnieniu łaskocze twoją dłoń, to może chce sprawdzić, czy jesteś rzeczywiście sexy, czy tylko robisz takie wrażenie?

Z ręki można czytać jak z otwartej księgi, jeśli się zna jej język. Ręka nie kłamie, choć jej właściciel może i próbuje… Co można zobaczyć, jeśli chce się z ręki wyczytać coś o miłości? Najważniejszą w takim przypadku jest linia serca. Jak zawsze w chiromancji, musimy się przyglądać całej dłoni, omówimy jednak najpierw kilka ogólnych zasad.

Mocna, piękna linia serca, bez zbyt wielu odnóg i przypominających łańcuszek zagłębień jest znakomita na początek nauki. Bardzo krótka linia serca jest oznaką uczuciowego chłodu. Normalnie powinna ona wchodzić eleganckim łukiem pomiędzy palec wskazujący i środkowy. Jeśli dzieli się na dwie odnogi pod palcem wskazującym, to uważa się taki układ za oznakę równowagi psychicznej, która sprawia, że człowiek łatwo nawiązuje kontakty z przyjaciółmi, z kobietami i z mężczyznami. Im więcej odgałęzień, tym człowiek jest bardziej otwarty na wiele rzeczy. Mówi się o takich ludziach, że „mają wielkie serca”.

Jeśli linia jest bardzo prosta i przecina na ukos całą dłoń, oznacza najczęściej skłonność do idealistycznej miłości. Powiedzieliśmy że krótka linia wskazuje na chłód uczuciowy, ale z kolei, linia przesadnie długa może oznaczać uczucia tak „wysokie”, że czynią człowieka cokolwiek za zimnym w sprawach serca. Może on bowiem być zbyt zajęty „cierpieniami świata”, by siedzieć na kanapie z kimś bliskim, trzymając się za ręce. Taki człowiek kontroluje swoje uczucia w każdej sytuacji.

Powinniśmy też przestrzec przed uwodzicielami o krótkich, łańcuszkowatych liniach serca. Jest to zwykle typ człowieka, który z niejednego pieca chleb jadł i równocześnie nie jest zbyt godny zaufania. Lepiej więc zawczasu zmykać.

Kiedy ktoś kiwa do ciebie zbyt dużym palcem wskazującym, to także bierz nogi za pas. Jest to bowiem oznaka egoizmu oraz zarozumialstwa i gdy nie jesteś urodzonym cierpiętnikiem, lepiej usuń się na bok. Strzeż się jednak także osób o zbyt małych palcach wskazujących, bo mogą to być ludzie „czepiający się” innych, tacy, którzy sami o niczym nie decydują.

Człowiek, który ma wyraźnie odstający mały palec, jest wedle wszelkiego prawdopodobieństwa bardzo samodzielny. Dotyczy to także sfery seksualnej, choć nie tak dalece, by mogło budzić niepokój.

Mały palec wiele mówi o seksie, dlatego jeśli ktoś nosi na małym palcu pierścionek, to zawsze można się zastanawiać czy oznacza to seksualną frustrację, czy może skłonności homoseksualne. Jednak ,w wypadku bogatych przedsiębiorców, spośród których wielu nosi pierścionek na małym palcu, skłonność ta ma raczej związek z pieniędzmi niż z miłością.

Tuż pod małym palcem przebiega tzw. linia małżeństwa, wychylająca się spod zewnętrznej krawędzi dłoni. Ba, często bywa ich więcej, ale mogą się one odnosić także do innych wielkich miłości, tak że nie należy się przerażać, gdy stwierdzimy, iż jest ich więcej, niż byśmy sobie życzyli. Ci, u których nie występują linie małżeństwa, także nie muszą z tego powodu spędzać życia w samotności. Często okazuje się, że są to po prostu ludzie bardziej samodzielni – mają wiele zainteresowań, wchodzą w liczne układy, ale nie wiążą się na stałe.

Nie możemy też zapomnieć o kciuku. Czy jest „otwarty”, duży i silny? Są to oznaki odpowiedzialności i hojności. Kciuk trzymający się tuż przy dłoni bądź chowający się w niej wskazuje na niewielką siłę seksualną. (Pamiętajmy jednak, że ludzie mogą być czasami zmęczeni albo zdeprymowani, a wtedy chętnie chowają kciuki w dłoniach).

Rzeczywiste oznaki siły znajdziesz we wnętrzu ręki, na grzbiecie kciuka. Pełny i mocny grzbiet sygnalizuje, że właściciel ma mnóstwo energii, z której także, i ty możesz skorzystać w czasie gorących uścisków.

Wróćmy jednak do linii serca. Zdarza się, że ludzie nie mają ani linii serca, ani linii głowy, a tylko jedną jedyną linię przecinającą rękę na skos. Widuje się taką linię u ludzi dość szczególnych, przeważnie u twórców. Jest to wyraz silnej i pięknej równowagi między sercem i rozumem, ale w wielu książkach mówi się, że może także oznaczać chłód uczuciowy. Tak więc musimy tu ryzykować, pilnie obserwując, jak się sprawy potoczą!

We wszystkich starych księgach poświęconych czytaniu z rąk przestrzega się przed „pasem Wenus”, mogącym oznaczać perwersję seksualną. Ale te linie pod palcem środkowym i serdecznym mogą również wskazywać na człowieka o gorącym sercu, ceniącego dobre strony życia. „Pasa Wenus” nie należy mylić z podwójną linią serca, która może się układać równolegle do zwykłej linii serca.

Podwójna linia oznacza formę miłości wyższej, duchowej, poczucie więzi z bliźnimi i idealizm. Na ludziach takich można polegać. Twierdzi się, że układające się na nadgarstku liczne „bransoletki” są wyraźną oznaką szczęścia. Jeśli jednak któraś z nich wznosi się i ginie we wnętrzu dłoni, może to wskazywać na jakieś kłopoty z jamą brzuszną.

Gdy dostrzegasz jeden czy dwa „błędy” u kochanej osoby, to przyjmij je spokojnie, nikt z nas nie jest aniołem! Może jednak, mimo wszystko, udało ci się wejrzeć bliżej w tajemną mowę rąk i wiesz teraz lepiej, jakich kolców możesz się spodziewać na waszej wspólnej, usłanej różami drodze.

Napisane przez

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz parana ukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią. Zainteresowanych współpracą z naszym portalem serdecznie zapraszam do działania. Przysyłajcie teksty, zdjęcia, klipy wideo – obiecuję, że na wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy znajdziemy miejsce.