Po co jest „Nie z tej Ziemi”


Jedni piszą, że „Nie z tej Ziemi” to „portal, jakiego długo oczekiwali”, inni, jak to u nas – gdzie zawistnych nie brakuje – gdy zobaczyli, jak dobrze nam idzie, krytykują, czasem wykpiwają, zwłaszcza niektórych uzdrowicieli, no i duchy. A tymczasem w prasie spotyka się coraz więcej zadziwiających wieści, że na przykład lekarze są w stanie wskrzesić zmarłego nawet po kilku godzinach lub, że gdzieś tam daleko, na wschodzie, złapano…yeti, tak tak, legendarną człekopodobną istotę, i poddano ją badaniom naukowym. Wścibska nauka nawet legendy pragnie prześwietlić na wylot i wypatroszyć z uroku dziwności.

A jak jest, jak było naprawdę?

Pytanie to jest zarazem odpowiedzią, wyjaśnieniem, po co prowadzimy nasz portal. Ciągle przecież osacza nas masa spraw niezwykłych, a w gruncie rzeczy codziennych i zwyczajnych. Jaką rolę spełnia sen, na przykład, kiedy jedni uczeni panowie twierdzą, że to wypoczynek naszych mózgów, a drudzy powiadają, iż przeciwnie – to mózgów paskudne obciążenie. Albo dlaczego często (lub rzadko) czujemy się tak, jak byśmy po raz drugi przeżywali to samo, choć wiemy, że nie przeżywaliśmy?

Tak, tak, ciągle człowiek pozostaje „istotą nieznaną”, nieobliczalną, taką, której wolty są straszliwymi lub cudownymi niespodziankami dla innych nieobliczalnych. Gdy dobrze przypatrujemy się sobie i innym oraz naszemu życiu, czujemy się jakby w nieswoim świecie, choć przecież to nasz świat. Więc musimy, tak, musimy w naszym portalu ukazywać dziwne fakty, opisywać niewytłumaczalne stany i zjawiska. Chcemy wiedzieć, jacy właściwie jesteśmy i co nas naprawdę otacza. Szukamy prawdy, bez względu na to, czy ona w ogóle istnieje, bez względu na to, jaka się okaże. Pragniemy wiedzieć. Tajemnica ogromnie nas drażni i niepokoi. Po to jest „Nie z tej Ziemi”.

Napisane przez

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz parana ukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią. Zainteresowanych współpracą z naszym portalem serdecznie zapraszam do działania. Przysyłajcie teksty, zdjęcia, klipy wideo – obiecuję, że na wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy znajdziemy miejsce.