Orzechy piorące – żart czy skuteczna metoda w walce o czystość


Doskonała alternatywa dla osób z alergią na chemiczne środki czystości.
Czystość i porządek to coś, co chcielibyśmy zachować w swoich domach na dłużej. Nie ma jednak złotego środka na uzyskanie długotrwałego efektu. Warto, więc zwrócić uwagę, jakie środki stosujemy w tych codziennych czynnościach.

Czy zdajecie sobie sprawę, że istnieje jeden uniwersalny produkt do prania, zmywania, pielęgnacji włosów, roślin i zwierząt? Jest to możliwe dzięki wspaniałym właściwościom orzechów piorących.

Być może pomysł prania w orzechach wywołuje uśmiech na waszych twarzach, ale nic bardziej mylnego, warto więc przyjrzeć się im bliżej. Pochodzą z Indii i Nepalu, gdzie od wieków są stosowane, jako naturalny środek piorący i czyszczący. Po zebraniu są łuskane, suszone i zgniatane. Do celów pralniczych stosowane są jedynie łupiny, które zawierają naturalne mydło – saponinę, wytwarzającą pianę w kontakcie z ciepłą wodą.

Orzechy mają szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym i mogą z pewnością zastąpić tradycyjne chemiczne detergenty, zachowując przy tym ich skuteczność. Orzechy są bardzo ekonomicznym i ekologicznym środkiem czystości. Najbardziej znane jest użycie ich, jako środka piorącego. Nie pozostawiają intensywnego zapachu ani osadu, a więc nie podrażniają naszego nosa intensywnym, drażniącym zapachem jak w przypadku chemicznych odpowiedników, nie mają również negatywnego wpływu na kolor i trwałość tkanin. Ponadto są świetnym środkiem odtłuszczającym, więc doskonale sprawdzają się w myciu naczyń, także w zmywarkach. Nadają się także do pielęgnacji mebli, podług i innych sprzętów domowych.

Orzechy mają zastosowanie także w pielęgnacji ciała, jako środki do mycia włosów i ciała. Stosuje się je także, jako środki do pielęgnacji roślin i zwierząt. A jeśli to jeszcze za mało to doskonale sprawdzają się w czyszczeniu i odświeżaniu na przykład starych babcinych sztućców czy złotej biżuterii. Orzechy są przy tym bezpieczne dla metali.

Największą zaletą stosowania orzechów piorących jest ich uniwersalność, skuteczność i przede wszystkim chyba to, że są zupełnie naturalne, ekologiczne, a więc nie szkodzą naszemu zdrowiu, zwłaszcza, jeśli cierpimy na alergię.

Stosowanie orzechów piorących ma same zalety. Nie dość, że są tanie, nie powodują alergii i są przyjazne dla środowiska to przede wszystkim pochodzą prosto z natury. Jeśli szukasz skutecznych a przy tym ekologicznych środków do walki z brudem, koniecznie musisz zapoznać się z orzechami piorącymi. Orzechy do prania to tanie, zdrowie i ekologiczne produkty, które każdy powinien posiadać w swoim domu.

Podsumowując, warto wypróbować moc zawartą w tym, co natura proponuje. Z pewnością nikt nie umyje swojej głowy tym, co tłuste naczynia, ani nie umyje się tym, w czym zrobiłby pranie. Jest to możliwe tylko dzięki orzechom piorącym.

Sylwia Witek
Artykuł został przygotowany przez firmę VIVIO która zajmuje się produkcją oraz dystrybucją zdrowej żywności oraz kosmetyków naturalnych.

Napisane przez

Platforma WhitePress pośredniczy pomiędzy reklamodawcami, a wydawcami portali internetowych. Umożliwia szybkie i wygodne publikowanie artykułów płatnych oraz eksperckich. W naszym serwisie znajdziecie Państwo wygodną wyszukiwarkę portali podzielonych tematycznie. O każdym portalu publikujemy pełne wskaźniki SEO (moz), PR, oglądalność, Alexa, cenę publikacji i nasze oceny: merytoryczną i techniczną. Zamawianie publikacji jest szybkie i wygodne. Jesteśmy pierwszą w Polsce platformą umożliwiającą dodawanie przez reklamodawców artykułów eksperckich, które są następnie pobierane i publikowane przez dobre portale internetowe. www.whitepress.pl