Olej z drzewa herbacianego – niezastąpiony na infekcje układu oddechowego i przy leczeniu trądziku!


Olej z drzewa herbacianego charakteryzuje się największym spośród wszystkich znanych olejów działaniem przeciwzapalnym i antyseptycznym. Posiada bardzo silne działanie antybakteryjne. Wykazuje właściwości antywirusowe i przeciwgrzybicze. W skrócie, olejek z drzewa herbacianego jest cudownym produktem stosowanym w leczeniu schorzeń układu oddechowego i znienawidzonego trądziku.

Olejki eteryczne są esencjami pozyskiwanymi z kwiatów, korzeni, liści, żywic bądź całych roślin metodami takimi jak: destylacja, ekstrakcja czy wytłaczania. Olejek z drzewa herbacianego zasługuje na szczególną uwagę pośród wszystkich olejków eterycznych, ponieważ wykazuje niebywale wszechstronne działanie. Pozyskiwany jest z drzewa o nazwie Melaleuca Alternifolia, potocznie zwanego Tea Tree (drzewem herbacianym), rosnącego w Australii. Jednak nazwa tego drzewa nie ma nic wspólnego z herbatą.

Dobroczynne działanie drzewa herbacianego było znane już rdzennym mieszkańcom Australii, Aborygenom, którzy przyrządzali na bazie olejku, naparu mikstury i papki, których używali do odkażania ran i przyspieszały gojenie się blizn.

Olejek z drzewa herbacianego najszersze zastosowanie znajduje jesienią i zimą ze względu na swoje właściwości antywirusowe i antybakteryjne, dzięki którym jest niezwykle skutecznym środkiem na różnego rodzaju infekcje. Naukowcy udowodnili, że Tea Tree Oil niszczy bakterie Gram-ujemne i Gram-dodatnie, w tym bakterie, które powodują choroby dróg oddechowych. Na zapalenie zatok, uciążliwy kaszel czy choroby gardła niezastąpione są inhalacje z wykorzystaniem właśnie olejku herbacianego.

Jak przygotować inhalację z wykorzystaniem Tea Tree Oil?
Do naczynia z gorącą wodą dodaj od 5 do 7 kropli olejku z drzewa herbacianego i wdychaj przez 5 minut.

Olej z drzewa herbacianego znalazł szerokie zastosowanie w dermatologi i kosmetyce dzięki właściwościom bakteriobójczym i grzybobójczym. W związku z tym, produkt ten polecany jest do leczenia trądziku i grzybic. Stosowany jest najczęściej w stanie nierozcieńczonym, lub jest składnikiem preparatów leczniczych. Nie dość, że olejek z drzewa herbacianego pomoże w leczeniu grzybicy, to jeszcze stosując go regularnie zapobiegniesz w ten sposób nawrotom tej choroby. Co więcej, likwiduje nieprzyjemny zapach stóp i zapobiega ich potliwości.

Olejek z drzewa herbacianego posiada zdolność do łatwego przenikania przez skórę, dzięki czemu doskonale sprawdza się w leczeniu zmian trądzikowych. Zalecane jest stosowanie tego oleju w postaci rozcieńczonej na trądzik na twarzy, a w postaci nierozcieńczonej na zmiany trądzikowe na plecach. Jest dobrze tolerowany przez skórę. Nie powoduje podrażnień i nie przesusza skóry. Pod postacią toniku, czyści, pozbawia zanieczyszczeń i odświeża skórę twarzy.

Zalecane środki ostrożności:
Olejku z drzewa herbacianego nie powinny stosować kobiety w ciąży i dzieci do 3 roku życia. Ostrożność powinny zachować także osoby, u których już wcześniej wystąpiła reakcja alergiczna przy stosowaniu olejków eterycznych.

Olej z drzewa herbacianego sprowadzamy prosto z Australii więc jest to produkt najwyższej jakości. Stosuj olejek z drzewka herbacianego regularnie, a w krótkim czasie zachwycisz się efektami! Twoja cera będzie zdrowa, świeża i pozbawiona zmian trądzikowych, a w okresie jesienno-zimowym przeziębienia nie będą Ci straszne.

www.cosdlazdrowia.pl
Jesteśmy importerami oleju z drzewa herbacianego. Zapraszamy do współpracy.

www.cosdlazdrowia.pl
www.vivio.pl

Napisane przez

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz parana ukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią. Zainteresowanych współpracą z naszym portalem serdecznie zapraszam do działania. Przysyłajcie teksty, zdjęcia, klipy wideo – obiecuję, że na wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy znajdziemy miejsce.