Oddziaływanie barw

Od redakcji

Drodzy Czytelnicy

Nasz portal powstał kilka tygodni temu i cały czas jest w budowie. Jeśli coś jeszcze nie działa, a gdzieniegdzie znajdziecie Państwo jakieś uchybienia – nie denerwujcie się proszę. Zawiadomcie nas byśmy mogli niezwłocznie poprawic błąd, który przegapiliśmy.

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz paranaukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią.

Zainteresowanych współpracą z naszym portalem serdecznie zapraszam do działania. Przysyłajcie teksty, zdjęcia, klipy wideo – obiecuję, że na wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy znajdziemy miejsce. Najciekawsze opublikujemy w naszym miesięczniku “Nie z tej ziemi” wydawanym w formie cyfrowego magazynu dystrybuowanego poprzez platformy mobilne.

Z poważaniem!
Adam S. Hollanek

Aura – kolorowa wstęga otaczająca ciało – to ważny klucz do zrozumienia Twojej osobowości. Może dużo opowiedzieć o Twoim życiu uczuciowym. Twoich talentach i możliwościach w różnych dziedzinach życia. Nie należy wystawiać ciała na zbyt długie działanie żadnego z kolorów, jeżeli nie było to wyraźnie zalecone przez wykwalifikowanego terapeutę. Jeśli do pracy trzeba zakładać mundur, dobrze jest zmieniać często ubranie jakie nosimy po nim.

Kolor biały
Kiedy ubierasz się na biało, izolujesz się od świata. Biały odbija wszystkie zewnętrzne wpływy i dlatego jest kolorem nadającym się na przykład na stroje lekarzy i pielęgniarek.

Czarny
Czarny wsysa w siebie wszystko, bez względu na to, czy są to pozytywne czy negatywne wibracje. Artyści lubią ubierać się na czarno, ponieważ czują że ma to wpływ na ich twórczą potencję.

Czerwony
Czerwony pobudza wzrost i spontaniczność. Dodaje szybkości i podnosi tętno. Z togo powodu nie jest odpowiedni dla ludzi mających wysokie ciśnienie. Jest natomiast korzystny w miłości, pobudza płodność, wprowadza ożywienie. Pozytywnie działa na wzrok i pomaga w oddychaniu. Daje długotrwałą energię. Nie powinno się go jednak stosować w zbyt dużych ilościach, gdyż może prowadzić do agresji. Czerwień łączy się z najniższa czakrą. która symbolizuje nasze korzenie i fizyczny związek z ziemią.

Pomarańczowy
Kolor ten dobrze wpływa na trawienie i wspomaga wchłanianie wapna przez organizm. Pomarańczowy można stosować w pomieszczeniach związanych z żywieniem. Skutecznie działa na wątrobę i popęd płciowy, budzi radość życia. Noszony blisko twarzy, dostarcza energii. Przyjego pomocy można pozbyć się kurczy i drętwienia. Barwa ta łączy się z przedostatnią czakrą, położoną w podbrzuszu. Związana jest ona z życiem seksualnym.

Żółty
Najbardziej aktywny ze wszystkich kolorów. Ludzie zrównoważeni i patrzący jasno w przyszłość? Często czują się przyciągani przez ten kolor. Nie jest to dobra barwa dla osób o niestabilnej psychice, ponieważ ma tendencje do rozprzestrzeniania energii, co może prowadzić do gwałtownych zachowań i zaburzeń równowagi. Dlatego też trzeba być człowiekiem spokojnym, aby panować nad żółtym. Wtedy kolor ten pomoże patrzyć w przyszłość, dostarczając oryginalnych pomysłów. Micnał Anioł malował zawsze w fioletowo-żółtych pomieszczeniach. Żółć działa ogólnie rozluźniająco. Łączy się z trzecią czakrą, umiejscowioną w splocie słonecznym – miejscu, gdzie najszybciej odczuwa się wewnętrzne i nerwowe napięcia.

Zielony
Zieleń jest najlepsza właściwie w naturze. W dużych ilościach jest kolorem trudnym do opanowania. Nie działa pobudzająco i może być męcząca. Rośliny i komórki szybko giną w zielonym świetle. Może działać uzdrawiająco na osoby znajdujące się w szoku. Pomaga widzieć rzeczy w perspektywie. Jeśli ktoś lubi ubierać się na zielono, musi pamiętać o równoważeniu tego koloru innymi. Nadmiar zieleni może prowadzić do niezdecydowania i braku koncentracji ale dobrze leczy przeziębienia. Zielony symbolizuje miłość w najczystszym rozumieniu tego słowa. Ma związek z czwartą czakrą, położoną w sercu.

Niebieski
Jest to kolor o największej liczbie odcieni. Posiada ich 14 000. Dla porównania – jest tylko 1000 odcieni czerwonego. Błękit pomaga odpocząć, rozluźnić się, zwalczyć klaustrofobię. Ludzie czują się zwykle bezpieczni w otoczeniu tego koloru, często nazywanego kolorem przeszłości. Niebieski obniża ciśnienie krwi i uśmierza ból. Przynosi uczucie, że czas płynie szybciej. Jest jednym z najbezpieczniejszych kolorów; posiada doskonałe właściwości lecznicze, m.in. stosować go można przy zapaleniach. Błękit związany jest z piątą czakrą, umiejscowioną w gardle i symbolizującą komunikację.

Indygo
Szósta czakra leży w głowie, na wysokości czoła, w miejscu „trzeciego oka”. Z tą czakrą najczęściej łączone jest indygo. Barwa ta posiada silne właściwości uzdrawiające. Działa oczyszczająco i może zmniejszyć krwotoki.

Fiolet
Fiolet i purpura to barwy najbliższe duchowemu światu. Od wieków już symbolizują wielkość i dumę. Łączy się z siódma czakrą, położoną w ciemieniowej części głowy. (Niektórzy uważają, że indygo należy do piątej czakry, tej znajdującej się w gardle, oraz że siódma czakra jest biała)