Odchudzające właściwości zielonej kawy


Złośliwi twierdzą, że kobiety zrobiłyby wszystko, żeby schudnąć. Oprócz diety i ćwiczeń. Być może coś w tym jest, biorąc pod uwagę ilość przeróżnych produktów dostępnych na rynku, które w cudowny sposób mają zmniejszyć kobiecą sylwetkę o rozmiar lub dwa w ciągu tygodnia. Oczywiście, bez żadnych ograniczeń w diecie czy dodatkowej aktywności fizycznej. Tutaj muszę rozczarować wszystkie panie – cudów niestety nie ma. Na pocieszenie jednak dodam, że istnieją środki wspomagające odchudzanie, (to nie to samo, co ”odchudzające”), które dodatkowo mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Z pewnością wszystkim paniom, które miały już choćby krótki romans z odchudzaniem, znana jest zielona herbata. Polecają ją specjaliści, lekarze czy uśmiechnięte aktorki z talią osy. Zdecydowanie mniej popularna jest zielona kawa, choć i ona pomaga w procesie odchudzania.

Czarna kawa jest zdecydowanie popularniejsza od jej zielonej siostry, mimo że znana jest ze swoich właściwości odwadniających oraz podnoszących stres. Pomimo faktu, że zielona kawa jest uznawana za środek wspomagający odchudzanie, niewiele osób po nią sięga.

Czym różni się kawa czarna od zielonej? Różnica polega przede wszystkim na obróbce, która w przypadku zielonej kawy została zakończona przez procesem palenia. Zatem zielona kawa to nic innego, jak zwyczajne ziarna kawy, które nie były poddane obróbce termicznej. Jak wiadomo, wysoka temperatura jest w stanie zniwelować pewne właściwości, dlatego też kawa czarna została pozbawiona części z nich.

W związku z występowaniem kwasu chlorogenowego w zielonych ziarnach, uważa się, że zielona kawa może mieć pozytywny wpływ na proces odchudzania. Niestety, dotychczasowe badania nie potwierdzają w stu procentach odchudzającego działania bez żadnych skutków ubocznych. Jednak opinie sporego grona kobiet są jednoznaczne: zielona kawa pomogła im w utracie wagi.

Jeżeli chodzi o kwas chlorogenowy, który występuje w zielonej kawie, to jest to jeden z najpowszechniej występujących antyoksydantów. Choć w ziarnach kawy znajdziemy niemałą ilość tego kwasu, obróbka polegająca na ich paleniu, w znacznym stopniu zmniejsza tę zawartość Dlatego też tylko zielona kawa ma właściwości odchudzające. Wracając do samego kwasu, ma on także właściwości bakteriobójcze, przeciwwirusowe oraz antygrzybiczne.

Mimo że pozytywne wpływ spożywania zielonej kawy może być jedynie naszym pobożnym życzeniem, to jej producenci obiecują nam wiele rzeczy. Oczywiście, kluczową kwestią jest wspomaganie odchudzania, przyspieszanie przemiany materii oraz zmniejszenie łaknienia. Dodatkowo twierdzą też, że spożywanie zielonej kawy będzie miało pozytywny wpływ na utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu oraz doda energii pijącemu. Dla kobiet istotną informacją jest ta, iż zielona kawa ma również wspomagać redukcję cellulitu.

Jak zostało już wspomniane, wciąż nie stwierdzono efektów ubocznych wynikających z regularnego spożywania zielonej kawy. Pewnym jest jednak, że nie jest to napój dla wszystkich. Stanowczo nie powinny jej pić kobiety w ciąży lub karmiące, a także dzieci i młodzież poniżej szesnastego roku życia. Zielona kawa to również nie jest propozycja dla osób cierpiących na choroby serca, nadciśnienie czy cukrzycę.

Choć producenci zielonej kawy tego nie mówią wprost, samo spożywanie tego napoju nie gwarantuje efektu odchudzania. Odpowiednia dawka wysiłku fizycznego a przede wszystkim zbilansowana, zdrowa dieta to klucz do sukcesu, którym ma być utrata zbędnych kilogramów. Oczywiście, jeżeli decydujemy się na zmianę trybu życia, wprowadzenie takich nawyków jak picie zielonej kawy może okazać się niezwykle pomocne. Ale nie bazujmy jedynie na tym.

Warto wziąć pod uwagę, że osoby, które testowały działanie zielonej kawy, równocześnie zmieniły swój tryb życia oraz nawyki żywieniowe. Dlatego też jednoznaczna ocena tego czy zielona kawa rzeczywiście miała swój udział w procesie odchudzania. Oczywiście, może ona być traktowana – nie przez wszystkich, o czym wspomniano wyżej – jako suplement wspomagający, jednak przy zachowaniu rozsądku.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez redakcję http://zielonakawa-odchudzanie.pl – blog specjalizujący się w tematyce zielonej kawy.

Napisane przez

Platforma WhitePress pośredniczy pomiędzy reklamodawcami, a wydawcami portali internetowych. Umożliwia szybkie i wygodne publikowanie artykułów płatnych oraz eksperckich. W naszym serwisie znajdziecie Państwo wygodną wyszukiwarkę portali podzielonych tematycznie. O każdym portalu publikujemy pełne wskaźniki SEO (moz), PR, oglądalność, Alexa, cenę publikacji i nasze oceny: merytoryczną i techniczną. Zamawianie publikacji jest szybkie i wygodne. Jesteśmy pierwszą w Polsce platformą umożliwiającą dodawanie przez reklamodawców artykułów eksperckich, które są następnie pobierane i publikowane przez dobre portale internetowe. www.whitepress.pl