Kto może pić piwo bezalkoholowe?


Piwo jest trzecim najczęściej spożywanym napojem na świecie, tuż po zwyczajnej wodzie i herbacie. Jego popularność sprawiła, iż wiele osób chce skosztować tego napoju – co mają jednak począć, jeżeli nie mogą w danym momencie pić alkoholu?

Jakie więc wyjście mają osoby chcące skosztować piwa, a nie mogą się go napić z przyczyn na przykład zdrowotnych?

Rozwiązaniem jest tak zwane piwo bezalkoholowe. Piwo to ma smak, konsystencję i zapach zwyczajnego, alkoholowego piwa, nie posiada jednakże jednego, bardzo ważnego składnika – właśnie alkoholu. Dzięki czemu piwo takie mogą pić kierowcy, kobiety karmiące i te w ciąży oraz dzieci.

Poza wymienionym wcześniej trunkiem istnieją również wina, szampany, czy nawet inne napoje pozbawione alkoholu. Do tego nie jesteśmy skazani tylko na jeden smak, mamy do wyboru na przykład piwa bezalkoholowe o smaku karmelu, a nawet kawy, czy też wiśni lub – jeżeli ktoś woli inne owoce – nawet gruszki, czy też truskawki.

Jak powstaje taki napój – piwo bezalkoholowe, wino bezalkoholowe?

Proces powstawania tego drinku nie jest trudny. Wystarczy tylko zacząć warzyć je tak samo, jak warzy się normalne piwo, czy też wino, ale w pewnym momencie proces fermentacji zostaje przerwany i alkohol się po prostu nie wytwarza. Jeżeli z jakichś przyczyn ten alkohol się nam jednak wytworzy, albo wolimy użyć innego rozwiązania, wystarczy potem oddzielić go od napoju poprzez dealkoholizację, swoiste „odlanie” od reszty napoju.

Podczas wspomnianych procesów w napojach nie pozostaje praktycznie żadna ilość alkoholu, a jeżeli jednak coś się dostanie, nie wyniesie więcej, niż 0,1 – 0,5 procenta objętości, jest to więc naprawdę mała liczba.

A gdzie możemy zakupić takie piwo bezalkoholowe?

Zarówno ono, jak i wino bezalkoholowe, czy też szampana, znajdziemy praktycznie w każdym sklepie, czy też w super- lub hipermarkecie. Będzie zwykle położony na półce tuż obok zwyczajnego piwa, ale rozpoznamy go po specjalnym oznaczeniu, informacji zawierającej fakt, że tenże napój nie posiada w sobie w ogóle – lub zawiera tylko śladowe ilości – alkoholu. W samych Niemczech takowych piw jest ponad setka różnego rodzaju marek i smaków, w Polsce jest z tym trochę gorzej, ale z pewnością nie będziemy mieć problemów, jeżeli zdecydujemy się zakupić któryś z napojów bezpiecznych dla naszych dzieci. Do tego istnieją specjalne strony internetowe, na których możemy nie tylko poczytać o historii powstawania tychże napojów, czy też o dokładnym procesie ich przygotowywania, ale nawet wybrać i zakupić konkretnego drinka, czy wymienić się doświadczeniami, a także opiniami z innymi smakoszami tegoż napoju.

Jedną z kilku ciekawostek na temat piwa bezalkoholowego i innych napojów tego typu jest fakt, że za napój bezalkoholowy uznaje się ten mający nie więcej, niż 0,5 % alkoholu – czyli mniej, niż nawet nasz poczciwy razowy chleb, czy sok, który na przykład wypijamy rano na nasze śniadanie! Możemy je spożywać również będąc na diecie.

Autor artykułu: artykuł powstał we współpracy z bezalkoholowe.com

Napisane przez

Platforma WhitePress pośredniczy pomiędzy reklamodawcami, a wydawcami portali internetowych. Umożliwia szybkie i wygodne publikowanie artykułów płatnych oraz eksperckich. W naszym serwisie znajdziecie Państwo wygodną wyszukiwarkę portali podzielonych tematycznie. O każdym portalu publikujemy pełne wskaźniki SEO (moz), PR, oglądalność, Alexa, cenę publikacji i nasze oceny: merytoryczną i techniczną. Zamawianie publikacji jest szybkie i wygodne. Jesteśmy pierwszą w Polsce platformą umożliwiającą dodawanie przez reklamodawców artykułów eksperckich, które są następnie pobierane i publikowane przez dobre portale internetowe. www.whitepress.pl