Jak oczyścić płuca w 3 dni?

Detoksyfikacja płuc, usuwanie z układu oddechowego substancji trujących, zalecane jest osobom, które palą, właśnie rzuciły palenie lub planują w najbliższym czasie zmienić złe nawyki. Tym, którzy uzależnieni są od papierosów, odtrucie płuc może ułatwić rzucenie palenia, co związane jest z rosnącym poczuciem dyskomfortu po wypaleniu papierosa w czasie i po kuracji. Samoistne oczyszczanie płuc mogłoby trwać aż 10 lat, ale dzięki prostym zasadom i specjalnej diecie, możliwe jest znaczne przyspieszenie detoksyfikacji. Oto krótka instrukcja, dzięki której oczyścisz swoje płuca w 3 dni:

Przygotowania: staraj się wykonywać codziennie po kilka serii krótkich ćwiczeń gimnastycznych – przysiadów, skłonów, rozciągań różnych partii mięśni. Na trzy dni przed rozpoczęciem oczyszczania przestać jeść mięso i nabiał.

Dzień pierwszy:

Staraj się jeść lekkie posiłki. Wypij dwie filiżanki ulubionej herbaty ziołowe bezpośrednio przed położeniem się do łóżka. Herbata pomoże usunąć toksyny z układu pokarmowego i zapobiegnie zatwardzeniu następnego dnia.

Dzień drugi:

Następnego dnia rano, przed śniadaniem, wypij szklankę wody w temperaturze pokojowej z wyciśniętym sokiem z cytryny. Proporcje: na 300ml wody wyciśnij dwie cytryny. Następnie, po zjedzeniu małego śniadania, wypij dużą szklankę (300ml) świeżo wyciśniętego soku z grejpfruta. Naturalne soki bogate są w antyoksydanty, które wspomogą lepszą pracę twoich płuc, a także przyspieszą proces oczyszczania.

Po około 3 godzinach wypij kolejną szklankę świeżo wyciśniętego soku – z marchwi. Sok marchewkowy pomaga zalkalizować krew, co konieczne jest w procesie trzydniowej detoksyfikacji płuc.

Następnie, w porze wczesnego obiadu/lunchu do lekkiego posiłku – zupy lub sałatki – wypij sok ze świeżo wyciśniętych warzyw lub owoców bogatych w potas. Dobrym połączeniem może być na przykład shake z marchwi, selera, pietruszki i szpinaku.

Dzień trzeci.

Przez cały dzień pij dużo wody, jedz małe porcje i unikaj tłustych produktów. Wieczorem, bezpośrednio przed położeniem się do łóżka, wypij 300ml 100-procentowego soku żurawinowego. Żurawina powinna zmniejszyć ilość niepożądanych bakterii w twoich płucach.

Końcowe wskazówki:

Codziennie bierz długą kąpiel w gorącej wodzie. Poprzez pocenie się organizm pozbywa się toksyn, a to z kolei przyspieszy detoks płuc.
Przez trzy dni NIE PAL. Unikaj kofeiny i napojów gazowanych.

Opracowano na podstawie:
http://www.quit-smoking-central.com/lung-cleansing.html
http://rawjuiceguru.com/our-raw-juice/

Napisane przez

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz parana ukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią. Zainteresowanych współpracą z naszym portalem serdecznie zapraszam do działania. Przysyłajcie teksty, zdjęcia, klipy wideo – obiecuję, że na wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy znajdziemy miejsce.