Jak Coca-Cola niszczy organizm w godzinę? Chemiczne tajemnice i eksperymenty.

Wiemy, że Coca-Cola może wyczyścić tłuste plamy z ubrań, odrdzewić metale, rozpuścić ludzki ząb, a nawet posłużyć w naprawie baterii samochodowej. Jaki jest jej wpływ na zdrowie człowieka? W kilku prostych punktach tłumaczymy, co dzieje się z ludzkim organizmem po spożyciu puszki coli.

Po pierwszych 10 minutach: równowartość 10 łyżeczek cukru dostaje się do twojego organizmu (to 100% dziennego zapotrzebowania). Naturalnemu odruchowi wymiotnemu spowodowanego ogromną ilością cukru przeciwdziałają rozliczne substancje – w szczególności kwas fosforowy, który zabija słodki smak.

Po kolejnych 10 minutach ogromna ilość cukru dostaje się do krwiobiegu, powodując przyspieszone wydzielanie insuliny. Odpowiedzią wątroby jest mechanizm, podczas którego każdy cukier znajdujący się w systemie przemieniany jest w tłuszcz.

Po czterdziestu minutach od wypicia puszki coli kończy się absorpcja kofeiny. Źrenice poszerzają się, ciśnienie wzrasta, a w odpowiedzi wątroba wypuszcza do krwi większą ilość cukrów. Receptory adenozyny w mózgu są teraz zablokowane, co przeciwdziała uczuciu senności.

Po kolejnych 5 minutach, organizm zaczyna produkować dopaminę, stymulując ośrodek przyjemności w mózgu. Na dokładnie tych samych zasadach chemicznych działa heroina.

Po godzinie od wypicia puszki coli kwas fosforowy wiąże wapń, magnez i cynk w jelicie grubym. Jednocześnie, wysoki poziom cukru i słodzików przyspiesza wydzielanie wapnia z krwi poprzez układ moczowy.

Po kolejnych kilku minutach, w trakcie oddawania moczy, z organizmu wydalony został wapń, cynk i magnez, a także elektrolity i woda. Spadek cukru we krwi może powodować zmęczenie i nadmierną irytację. Przez spożycie coli, twój organizm pozbył się w przyspieszonym trybie niezbędnych minerałów, których niedobór może wpływać stan zdrowia – na przykład na kości i zęby.

Na poniższym filmiku można zobaczyć kilkadziesiąt najciekawszych eksperymentów z wykorzystaniem coca-coli.

Napisane przez

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz parana ukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią. Zainteresowanych współpracą z naszym portalem serdecznie zapraszam do działania. Przysyłajcie teksty, zdjęcia, klipy wideo – obiecuję, że na wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy znajdziemy miejsce.