Guarana na odchudzanie!


Ze względu na pobudzające efekty guarany, uważana jest ona za niemal cudowną roślinę. Jej wspaniałe właściwości poznaje teraz cały świat. Jest szczególnie pożądana przez studentów, osoby, które narażone są na stres i przemęczenie oraz takich, które natychmiast potrzebują pobudzenia, przysłowiowego „kopa”.

Paulinia guarana – guarana, cierniopląt, osmęta – to wszystkie nazwy tej rośliny. Występuje w całym dorzeczu Amazonki i Pary – Brazylia. Nazwa guarana jest nazwą zwyczajową, jednak najczęściej używaną i najpopularniejszą. Pochodzi ona od nazwy gorzko-kwaśnego napoju, który sporządzany jest z jej nasion. Natomiast określenie napoju pochodzi od plemienia Guaran – Indian zamieszkujących Amerykę Południową, którzy od wieków używali jej ze względu na orzeźwiające właściwości jakie posiada. Parzyli napar, który uważany był za źródło energii i witalności. Do tej pory guarana jest bardzo cenną przyprawą dla Indian, o czym najlepiej świadczą brazylijskie przepisy, które zezwalają na wywożenie jedynie prażonych ziaren guarany, niezdolnych do kiełkowania. Dla świata zachodniego guarana została odkryta na przełomie XVII i XVIII wieku. Guarana nazywana jest przez Indian „darem od Boga” bądź „eliksirem młodości”

Owocem guarany jest czerwona „torebka”, która swoim kształtem przypomina gruszkę, a w niej znajdują się nasiona. Nasiona guarany suszy się i praży.

Guarana stosowana doustnie ma działanie pobudzające. Używana jest w celu poprawienia zdolności koncentracji, zmniejszenia zmęczenia i poprawy wydolności organizmu. W przeszłości stosowana była jako środek moczopędny, środek ściągający, afrodyzjak, środek zapobiegający malarii, biegunce, gorączce, czerwonce, bólowi głowi i reumatyzmowi. Czynnym składnikiem ziaren guarany jest kofeina, której stężenie może sięgać nawet 7%. Bardzo często guarana stosowana jest przez osoby, które przechodzą na dietę. Ale czy rzeczywiście środek ten pomaga w utracie wagi?

Guaranę wykorzystuje się w suplementach diety ze względu na wysokie stężenie kofeiny jakie zawiera. Dlaczego kofeina miałaby wspomagać odchudzanie? Kofeina posiada właściwości termogeniczne, które sprzyjają większemu spalaniu kalorii i tłuszczu, ponieważ zwiększa się wydzielanie ciepła. Kofeina zawarta w guaranie pomaga w zwiększeniu zdolności reakcji, a więc wspomaga proces kojarzenia faktów, pojęć i tym podobne. Jednak jej działanie na poprawienie pamięci  nie jest jeszcze do końca udowodnione, naukowcy wciąż głębiej analizują ten temat.

Guarana jest na ogół dobrze przyswajana przez organizm, wyjątek mogą stanowić osoby, które są uczulone na guaranę, kofeinę czy taninę. Skutki uboczne mogą być związane jedynie ze zbyt wysokim spożyciem kofeiny. Guarany nie powinniśmy łączyć z innymi substancjami, które zawierają kofeinę.

Na podsumowanie: guarana zawiera cztery razy więcej kofeiny niż ziarna kawowca, więc powoduje natychmiastową i co ważne długotrwałą poprawę samopoczucia. Do tego działa stymulująco, pobudzająco, poprawia umiejętność koncentracji oraz znosi zmęczenie fizyczne i psychiczne. Nie czekaj i wypróbuj ożywczą moc guarany już teraz!

www.vivio.pl
Jesteśmy importerami oleju tamanu, Zapraszamy do współpracy.

www.vivio.pl

Napisane przez

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz parana ukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią. Zainteresowanych współpracą z naszym portalem serdecznie zapraszam do działania. Przysyłajcie teksty, zdjęcia, klipy wideo – obiecuję, że na wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy znajdziemy miejsce.