Guarana – indiański „dar od Boga”


Picie kawy, palenie papierosów, stres, zmęczenie, wyczerpująca praca, długie spędzanie czasu przy komputerze, brak ruchu, brak tlenu, przeciążenie organizmu? Wszystkie te czynniki szybko niszczą w organizmie składniki odżywcze, które odpowiedzialne są za nasz metabolizm, wytwarzanie energii, samopoczucie, sprawność.

Po guaranie czujesz się jak po półgodzinnym joggingu. Dostarcza do organizmu te składniki, których najszybciej w organizmie zaczyna brakować. Co poczujesz po wypiciu guarany?

 • Przypływ energii
 • Dotlenienie
 • Wypieki na twarzy
 • Rześkość
 • Przyjemne mrowienie na ciele.
 • Dobra samopoczucie i przypływ energii utrzymuje się nawet przez kilka godzin, natomiast przy regularnym stosowaniu – przez cały czas. Jak to możliwe? Wszystko dzięki temu, iż guarana zawiera cztery razy więcej kofeiny niż ziarna kawowca, a mianowicie aż od 7 do 8%.

  Guarana – jest to nazwa zwyczajowa, aczkolwiek najbardziej znana. Inne nazwy to – cierniopląt, osmęta brazylijska oraz paulinia guarana. Odkrył ja niemiecki botanik – Paulini i to właśnie do jego nazwiska pochodzi nazwa botaniczna guarany. Guarana pochodzi od nazwy kwaśno-gorzkiego napoju sporządzanego z jej nasion. Natomiast określenie napoju pochodzi od plemienia Indian zamieszkujących Brazylię – Guaran. To właśnie oni od tysięcy lat korzystają z właściwości tego produktu. Zażywali ją pod różnymi postaciami a wszystko w celu podniesienia wydolności organizmu, sprawności psychicznych i fizycznych w stanach wzmożonego wysiłku oraz dla zwiększenia poziomu energii i witalności.

  Jednakże dla Zachodu guarana odkryta została dopiero na przełomie XVII i XVIII wieku. „Darem od Boga” guaranę nazwali właśnie Indianie, którzy podczas długich marszów mieli tylko ją jako pożywienie. Dzięki jej właściwościom rdzenni mieszkańcy Ameryki mogli maszerować przez 24 godziny i nie odczuwać zmęczenia.

  Guarana a odchudzanie?

  Guarana znana jest z wysokiego udziału guaraniny, kofeiny, alkaloidów,  adeniny, skrobi, tanin, tłuszczu, saponin i flawonoidów. Składniki te nadają guaranie właściwości termogeniczne, które pobudza do liolizy. Powoduje ona rozpad tłuszczy do produktów metabolizowanych w tkankach. Osmęta brazylijska zapobiega procesowi lipogenezy, który jest ponownym gromadzeniem się tłuszczu ze względu na hamowanie enzymu fosfolipazy, która przyspiesza redukcję substratów tłuszczowych w energię.

  Naukowcy przekonują również o antybakteryjnych właściwościach guarany. Może być ona również stosowana jako naturalny konserwant w środkach kosmetycznych, żywnościowych i farmaceutycznych.  Co więcej indiański „dar od Boga” posiada właściwości antyoksydacyjne, które mają zdolność do likwidowania wolnych rodników. Dodatkowo produkt ten zwiększa energię w mieszkach włosowych, co korzystnie wpływa na zdrowie włosów i ich szybszy wzrost.

  Z czym to się je?

  Guaranowy koktajl na bazie bananów

  Składniki:
  2 łyżeczki sproszkowanej guarany
  1 dojrzały banan
  250ml mleka (0,5%)

  Wykonanie:
  Wszystkie składniki zmiksować na jednolita masę. Można dodać kostki lody – w zależności od upodobań.

  Życzę smacznego!”uarana – indiański

  vivio.pl

  www.cosdlazdrowia.pl
  Importujemy guaranę w proszku. Zapraszamy do współpracy!

  Napisane przez

  Platforma WhitePress pośredniczy pomiędzy reklamodawcami, a wydawcami portali internetowych. Umożliwia szybkie i wygodne publikowanie artykułów płatnych oraz eksperckich. W naszym serwisie znajdziecie Państwo wygodną wyszukiwarkę portali podzielonych tematycznie. O każdym portalu publikujemy pełne wskaźniki SEO (moz), PR, oglądalność, Alexa, cenę publikacji i nasze oceny: merytoryczną i techniczną. Zamawianie publikacji jest szybkie i wygodne. Jesteśmy pierwszą w Polsce platformą umożliwiającą dodawanie przez reklamodawców artykułów eksperckich, które są następnie pobierane i publikowane przez dobre portale internetowe. www.whitepress.pl