Cała flota widoczna jak na dłoni

Mobilność obecnie wpisana jest w działanie prawie każdej firmy na rynku. Wielkie koncerny dysponują rozbudowaną flotą aut służbowych, a w mniejszych przedsiębiorstwach ich liczba ogranicza się do kilku pojazdów. Skuteczne zarządzanie ich eksploatacją może przynieść realne zyski na wielu płaszczyznach. Zadanie to ułatwią nowoczesne narzędzia, takie jak platforma monitoringu gps.

Wszystko pod kontrolą

Możliwości wykorzystania platformy internetowej do nadzorowania firmowej floty jest mnóstwo. Przede wszystkim sprawdzi się ona w firmach transportowych, na które najnowsze przepisy nakładają wymóg dobrej reputacji, a więc rygorystycznego przestrzegania przepisów przez kierujących pojazdami. W ekstremalnych sytuacjach przewoźnik może stracić licencję wskutek nieprawidłowego zachowania zatrudnionego u siebie kierowcy. Dlatego lepiej zawczasu, dzięki modułom GPS wbudowanym w auta ciężarowe i dostawcze kontrolować takie parametry jak prędkość jazdy, stan licznika czy ciśnienie oleju. To samo urządzenie przekaże także Managerowi Floty dane o pauzach i czasie pracy kierowcy.

Zlokalizować, a potem zaplanować dalszą trasę

Niezwykle istotne dla wielu firm może być ustalenie aktualnej pozycji pojazdu. Bez tej funkcji nie mogą obyć się dyspozytorzy pojazdów uprzywilejowanych, takich jak karetki pogotowia ratunkowego czy wozy strażackie. Jeśli znamy dokładną lokalizację możemy optymalnie zaplanować kolejne trasy dla urządzeń takich jak maszyny budowlane albo rolnicze, które zakończyły powierzone im zadania. Z punktu widzenia klienta natomiast zawsze najważniejsza będzie informacja o czasie wykonania usługi. Dzięki łączom satelitarnym umożliwiającym geofencing rzetelnie poinformujemy go, kiedy dotrze do niego przesyłka z zamówionym towarem. Także informacje na temat pozycji taborów kolejowych lub autokarów i autobusów przewożących osoby mogą być kluczowe w wielu sytuacjach.

Bezpieczniej i oszczędniej za kółkiem

Monitoring GPS znacznie wzmacnia bezpieczeństwo auta i kierowcy. Specjalny alarm włącza się zawsze, gdy osoba niepowołana otwiera klapę bagażnika lub korek wlewu paliwa. Ponadto niektóre firmy ubezpieczeniowe zdecydowały się na upusty Autocasco dla pojazdów zabezpieczonych opisywanymi systemami monitorowania. Kolejnym ważnym atutem systemu jest analiza stylu jazdy kierowcy. Nadmierna prędkość lub przekroczenie czasu pracy zostaną natychmiast wychwycone i pozwolą uniknąć przykrych konsekwencji takich jak wypadki czy mandaty. Co więcej, dzięki wspomnianej analizie stylu jazdy, a następnie stosownym narzędziom służącym doskonaleniu techniki jazdy, możliwe jest także ograniczenie kosztów paliwa (mniejsze spalanie) bez zmniejszania tempa podróży, czyli wyrobienie u kierowców poprawnych nawyków tzw. ecodrivingu. Zarządzający flotą będą zapewne zadowoleni z możliwości wyznaczania tras i stref, poza które nie będzie można wyjechać pojazdem służbowym. Zdecydowanie wyeliminuje to przypadki wykorzystania ich do celów prywatnych. Warto wspomnieć na koniec o zredukowaniu praktycznie do zera kosztów rozmów telefonicznych z kierowcami. Teraz zamiast do nich dzwonić wystarczy jedno kliknięcie myszy, aby otrzymać kompletną informację z trasy.

Napisane przez

Platforma WhitePress pośredniczy pomiędzy reklamodawcami, a wydawcami portali internetowych. Umożliwia szybkie i wygodne publikowanie artykułów płatnych oraz eksperckich. W naszym serwisie znajdziecie Państwo wygodną wyszukiwarkę portali podzielonych tematycznie. O każdym portalu publikujemy pełne wskaźniki SEO (moz), PR, oglądalność, Alexa, cenę publikacji i nasze oceny: merytoryczną i techniczną. Zamawianie publikacji jest szybkie i wygodne. Jesteśmy pierwszą w Polsce platformą umożliwiającą dodawanie przez reklamodawców artykułów eksperckich, które są następnie pobierane i publikowane przez dobre portale internetowe. www.whitepress.pl