Bliźnięta i telepatia – to już nie powinno dziwić


Nie tak dawno bo w czerwcu donosiliśmy na naszym portalu o dokonaniu przełomowego odkrycia a raczej o udanej pierwszy raz w dziejach ludzkości próbie teleportacji. Przypomnijmy, iż naukowcom udało się teleportować informację pomiędzy dwoma chmurami gazu. Autorzy eksperymentu zapewniali, że każde podejście do doświadczenia zakończyło się powodzeniem. Tym bardziej, w dobie takich odkryć, nie powinny nas dziwić zjawiska telepatii i przedziwnych relacji istniejących między bliźniętami.

Nie z tej Ziemi, 29 Czerwca, 2013: Udało się teleportować informację

Były lata 90-te szwedzkie bliźniaczki w różnych sytuacjach spontanicznie manifestowały objawy nadwrażliwości. Gdy chodziły do szkoły w Storgard pod Linkoping, otrzymywały dokładnie takie same oceny.

„Byłyśmy całkowicie równe we wszystkich przedmiotach i odpowiadałyśmy tak samo na wszystkich sprawdzianach. Pewnego razu nauczyciel zdecydował, że powinnyśmy zostać przetestowane. Umieszczono każdą z nas w osobnym pokoju. Otrzymałyśmy te same testy i poproszono nas o postawienie krzyżyka w kratce z właściwą odpowiedzią. Byłyśmy nadzorowane przez podekscytowaną klasę i zainteresowanych nauczycieli.”

Gdy następnie porównano odpowiedzi, okazało się, że siostry postawiły krzyżyki dokładnie w tych samych miejscach. Rodzice bliźniaczek: matka Barbro i ojciec Bernt – mogą opowiedzieć o wielu podobnych zdarzeniach. O tych cechach Jeanette i Jasmine zaświadczają także pozostali członkowie rodziny: Angelique l. 25, Goerge l. 21, Jessica l. 15 i Tobias l. 11. Ta duża rodzina żyła z hodowli i sprzedaży chartów rosyjskich i holenderskich psów okrętowych – są to jedyne psy, które mogą sprawnie poruszać się po pokładzie statku, nawet podczas ciężkiego sztormu.

Na świecie żyje obecnie w przybliżeniu 100 milionów bliźniąt. Jedna trzecia z nich to bliźnięta jednojajowe. Słowo »bliźnieta« pochodzi z greki i oznacza: »dwoje wspólnie – razem«. Jednojajowe bliźnięta powstają wtedy, gdy tylko jedna z komórek jajowych matki zostaje zapłodniona. Jajo dzieli się wtedy na dwie cząsci.

Jeanette i Jasmine Bredberg urodziły się 23 grudnia 1969 roku. Przyszły na świat o miesiąc za wcześnie. Poród obu był pośladkowy. Miały tyle samo wzrostu, zaś w wadze była miedzy nimi różnica 10 g.

„Od najmłodszych lat były nierozłączne, a kiedy jedna z nich przebywała poza domem, druga, będąca w domu, była niespokojna i bezwolna” – opowiada pani Barbro.

Kanadyjskie badania, które zostały opublikowane w 1988 roku, przedstawiają 46 par bliźniąt. Bliźnięta te często zachowują się jak jedno indywiduum. Wielu rodziców próbowało je trzymać osobno w ich sypialni, lecz rankiem następnego dnia znajdowano je w jednym łóżeczku. Badania wykazują również, że bliźnięta chętniej uczą się wzajemnie od siebie, niż od rodziców czy innego rodzeństwa. Są bardziej małomówne niż jedynaki i mają mniejszy zasób słów.

Jako kompensacje w stosunku do tych ostatnich mają one jednak całkowicie własny jeżyk. Jest to gwara, którą rozumieją tylko one , od najmłodszych lat.

„Od dawna miałyśmy swój własny język, którego używałyśmy rozmawiając z sobą, lecz którego nie mogłyśmy nauczyć nikogo poza nami – odpowiada Jasmine. »Fooy« oznaczało kromkę chleba, a ja nie potrafię wyjaśnić, skąd wzięłyśmy to słowo. Te słowa pojawiały sią tylko w naszych głowach.

Naśladowały się wzajemnie we wszystkim!

Bliźnięta Jeanette i Jasmine naśladowały się wzajemnie we wszystkim, nawet gdy dotyczyło to chorób i wypadków.

„Pewnego razu, kiedy dziewczynki jeszcze raczkowały, Jeanette była tak przeziębiona, że musieliśmy wezwać lekarza” – opowiada pani Barbro. „ Jeanette miała prawie 40 stopni gorączki, takiej temperatury dostała również Jasmine, chociaż poza tym nic złego sią nie działo. Lekarz uznał, że ma tu do czynienia z gorączką ze współodczuwania – coś, co jest tylko specjalnie mocno rozwinięte u bliźniąt.

„Innym razem Jeanette jako ciekawska 10-latka wspięła sią na ogrodzenie z drutu kolczastego i zraniła. Obrażenia były tak poważne, że musiała się udać do szpitala, żeby zszyć ranę. Kiedy rana Jeanette była zszywana, Jasmine stała obok mnie i maso wała sobie podbródek. Wtedy zapytałam ją czy coś się stało, ona zaś odpowiedziała mi, że odczuwa każde ukłucie, jakie otrzymuje jej siostra” – opowiada pani Barom.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Północnej Karolinie potwierdziły to, co odczuwała Jasmine. Bliźnięta, które mają silnie rozwinięte właściwości telepatyczne, a tak wydawało się w przypadku Jeanette i Jasmine Bredberg, są w stanie jak się wyrażają naukowcy – manifestować rzeczywiście przesyłanie bólu, a w niektórych przypadkach także prawdziwych ran.

W lipcu 1978 r. o godzinie 16.35, w niedzielę, 20-letnia sekretarka Alice Lambe czytała siedząc w pokoju w domu rodziców nieopodal Springfield, Illinois, USA. Nagle poczuła okropny ból po lewej stronie ciała, ostre cięcie i wstrząs. Została zrzucona z krzesła, zanim jednak straciła przytomność, zdołała krzyknąć do ojca: „Coś się stało z Diane!”. Dianę była jej bliźniaczą siostrą. Spędzała właśnie dzień w St. Louis, 110 km od domu rodziców. O godzinie 16.35 pociąg, którym jechała, wykoleił się i Diane została wyrzucona z wagonu i upadła na lewy bok. Kiedy odzyskała przytomność leżała w szpitalu. Miała złamane dwa żebra i przeszła ciężki wstrząs mózgu. Była zmuszona przebywać w domu przez trzy tygodnie i to samo działo się z Alice. Jej bóle były tak dokuczliwe, że wykonano badanie radiologiczne. I oto okazało się, że ona ma również złamane dwa żebra, dokładnie w tym samym miejscu co siostra.

Poważne następstwa

W niektórych przypadkach ten zagadkowy fenomen może mieć niestety znacznie poważniejsze następstwa, co pokazują dalsze przykłady.

Wieczorem 21 czerwca 1986 roku o godz. 23:15 Helen Wright z Sydney obudziła się z krzykiem, trupio blada, z nieznośnym bólem w piersiach. Rodzice zadzwonili po pogotowie, lecz dziewczynka zmarła w drodze do szpitala. To samo stało się z jej siostrą Peg, która została wmieszana w wypadek uliczny mający miejsce w tym samym momencie, w którym Helen się obudziła. Kierownica pojazdu prowadzonego przez Peg wgniotła się w jej klatkę piersiową.

Bliźniaczki Bredberg uniknęły tak niemiłych zdarzeń, a ich telepatyczna łączność wyraziła się między innymi tym, że często odpowiadały tak samo na pytania egzaminacyjne w szkole. Nauczyciele wielokrotnie sądzili, że bliźniaczki ściągają i wszystko zostało dokładnie zaplanowane. „Ale oczywiście tak nie było” zapewniała Jasmine. „Często chciałam napisać coś własnego, innego niż Jeanette, lecz gdy potem porównywałyśmy odpowiedzi, najczęściej napisane miałyśmy dokładnie to samo.”

Dziewczyny miały taki sam gust, jeśli chodzi o ubiory, używały podobnej biżuterii i zbierały te same ozdoby. Obie najbardziej lubiły przebywać w domu, a kiedy wychodziły się zabawić wychodziły do tego samego klubu lub dyskoteki. Obie uprawiały te same dyscypliny sportowe.

Dwujajowe bliźnięta są również zdolne do kontaktów telepatycznych i wykazują inne dziwne zdolności, chociaż różnice w podłożu genetycznym nie są unich inaczej zaznaczone niż u zwykłych braci i sióstr.

Yvonne Green urodziła dwoje dzieci i przy obu porodach jej brat bliźniak, Christopher Gool, który mieszkał w odległości 480 km, miał bóle porodowe. A kiedy Christopher, który jest policjantem, doznał urazu ramienia w zajściu ulicznym, Yvonne miała tak silny ból, że musiała się zgłosić do szpitala.

Martha Burke z Kalifornii doznała nagle palącego bólu w piersiach – w tym samym czasie jej brat bliźniak stracił życie w płomieniach podczas katastrofy lotniczej na Wyspach Kanaryjskich w 1977 roku, gdzie poniosły śmierć 582 osoby.

Astro-bliźnięta

Innym fenomenem są astro bliźnięta: ludzie tej samej płci, którzy urodzili się: w tym samym czasie, ale bez jakiegokolwiek pokrewieństwa. Takim przykładem jest Szwed Gran Lundberg, który urodził się jednocześnie z innym Granem Lundbergiem. Obaj otrzymali stypendia w USA. Obaj wybrali studia w Bethany College w Lingsborg Kansas, gdzie spotkali Jacqueline Luscher i Elizabeth Boxhard, urodzone w tym samym czasie w tym samym mieście w Szwajcarii.

Pary wstąpiły w związki małżeńskie tego samego dnia i w tym samym czasie przeprowadziły sie do Los Angeles, i obie panie urodziły jednocześnie córki w tym samym szpitalu, a porody przyjmował ten sam lekarz.

Najbardziej niezwykłym przypadkiem bliźniąt, jaki kiedykolwiek był udokumentowany, jest przypadek Oscara Stohr i Jacka Yufe. Obaj urodzili się w Trynidadzie w 1933 r. i wkrótce potem zostali rozdzieleni, ponieważ rodzice rozeszli się. Oscar wyjechał z matką do Niemiec, gdzie dorastał i w końcu został gorliwym nazistą. Jakby na ironie, losu Jack był wychowany przez swego ojca będącego żydowskim biznesmenem. Jack uczęszczał do synagogi i był harcerzem.

Oscara Stohr i Jacka Yufe, obaj urodzili się w Trynidadzie w 1933 r.

Oscara Stohr i Jacka Yufe, obaj urodzili się w Trynidadzie w 1933 r.


Kiedy obaj spotkali się na Uniwersytecie w Minnesocie w 1979 r„ mieli tak samo prostokątne , metalowo oprawione okulary, krótko przycięte wąsy i niebieskie bluzy z dystynkcjami. Wszystko, co zwykli byli czynić okazało się identyczne, i tak:

Obydwaj spłukiwali toaletę przed i po użyciu Obaj nosili bransolety na prawych nadgarstkach Obaj woleli jadać obiad samotnie w restauracji i czytać przy stole. Zanim zaczęli jeść zawsze porządkowali stół usuwając wszystkie zbędne przedmioty. Obaj zwykli zanurzać w kawie chleb smarowany serem i jedząc go czytali gazety od końca, także kichali hałaśliwie. Chodzili i siadali w ten sam sposób oraz mówili w tym samym rytmie, chociaż Oscar mówił po niemiecku a Jack po angielsku.

Tak więc Żyd i nazista byli braćmi. I niezależnie od tego jak wiele mówią badacze o zderzaniu się wpływów genetycznych i środowiskowych, trudno pozbyć się wrażenia, że przeznaczenie maczało palce w grze tych zdarzeń.

Napisane przez

Stanisław Adamski jest autorem na stałe współpracującym z naszym portalem. Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz paranaukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią.