AURA – Lustrzane odbicie twojego „Ja”

Człowiek ma wokół siebie tęczę. Bardzo niewielu ludzi potrafi zobaczyć wszystkie jej kolory jednocześnie. Niektóre widma optyczne kolorów tworzą razem to, co nazywamy aurą. Pokazuje ona, kim jesteś, mówi o Twoich cechach i tych obszarach Twojego ciała, w których jest za mało lub za dużo koloru. Jeśli na przykład, w Twojej aurze jest dużo czerwieni, oznacza to, że masz w sobie zbyt wiele agresji.

Zobacz też „Oddziaływanie barw”

Dokładnie tak jak rodzimy się z odciskami palców, tak samo wrodzony jest wzór naszej aury. Rzadko można spotkać dwie takie same. Różnych cech potrzeba, by nauczyć się różnych lekcji. Aura, która jest dobra dla jednej osoby, nie musi być odpowiednia dla innej. Kiedy w aurze brak jakiegoś koloru, oznacza to, że coś należy leczyć. Ci, którzy potrafią zobaczyć aurę, widzą zazwyczaj tylko jej część. Kolorem, który ludzie często dostrzegają, jest żółty.

Dzieje się to dlatego, iż żółty jest łatwo widzialny dla oka. Inne kolory dostrzec jest trudniej. Czakry, siedem punktów energetycznych ciała, działają, jak twoje lustrzane odbicie. Na każdą czakrę przypada jeden kolor. W aurze jest siedem czakr i siedem kolorów. Aura pokazuje, czy czakry pozostają w równowadze.

Terapia barw

Terapia barw to sposób leczenia zalecający różne barwy w celu utrzymania tej częstotliwości drgań, która niesie ze sobą zdrowie, dobre samopoczucie i harmonię. Uzdrawianie kolorami stanowi naturalną metodę utrzymania organizmu w równowadze i właściwym rytmie i było prawdopodobnie pierwszą formą leczenia stosowaną przez człowieka. Barwami interesowali się bardzo starożytni Egipcjanie i Chińczycy.

W egipskich świątyniach archeolodzy odkryli specjalne pomieszczenia, tak zbudowane, że promienie słońca załamywały się w nich, rozszczepiając światło na siedem widmowych kolorów.

Barwy były więc wykorzystwane jako środek leczniczy. Uzdrawiacz oceniał jakiej barwy czy też barw brakowało danej osobie, i aplikował jej kąpiel w pomieszczeniu wypełnionym kolorami, które były niezbędne dla odzyskania dobrego zdrowia.

Autor książki Terapia barw (Color Therapy), Reuben Amber, wymienia następujące zasady chromoterapii:

1. Wszystkie obiekty mają własną częstotliwość drgań
2. Wszystkie organy mają ścisłe określoną częstotliwość, która oznacza ich zdrowie.
3. Choroba jest wyrazem zmiany częstotliwości drgań. Zmiana taka następuje, gdy ciało narażone jest na niebezpieczeństwo. Zagrożeniem mogą być, na przykład, bakterie. Wszystkie choroby mają swoją częstotliwość drgań.
4. Poprzez wykorzystanie pożywienia, leków lub barw posiadających odpowiednią częstotliwość, ciało może powrócić do swego naturalnego stanu. Kiedy komórkom brakuje jakiegoś koloru, zaczynają depolaryzowac się i zmieniać ich częstotliwość. Jeżeli dostarczy się im brakującego koloru, będą próbowały uzdrowić się same.
5. Każdy kolor ma własną długość i częstotliwość fal.
6. Światło to nie tylko jego widzialne spektrum. Posiadaono ponadto właściwości o charakterze dynamicznym, które nie są nam jeszcze dobrze znane.
7. Myśl to drganie, bardzo silne drganie, które może unicestwić czas i przestrzeń.
8. Myśl jest kolorem.
9. Kolory są równie ważne dla duszy, jak powietrze dla ciała.
10. Kolory posiadają uzdrawiającą siłę.

Zachodnia nauka prowadzi badania nad gruczołami wydzielania wewnętrznego od roku 1910. W Indiach studia nad czakrami liczą sobie tysiące lat. Pojęcie aury odnosi się do teorii siedmiu ciał, wysyłających siedem kolorów widma. Magnetyczne i elektryczne promieniowanie tych ciał tworzy aurę.

Zachodni świat stworzył następującą definicję koloru: „Kiedy jakiś obiekt absorbuje ograniczone obszary widma świetlnego, a odbija inne, wtedy powstaje barwa”. Istnieją przeciwnicy tej teorii, którzy twierdzą, że kolory związane są z prędkością światła. A na przykład Rudolf Steiner, który podobnie jak Goethe stworzył naukę o kolorach, uczył, że bar wy odbijają uczucia.

Ani teorii kwantów, ani teorii długości fal świetlnych Zachód nie łączy z ludzkim zdrowiem, chorobami czy też stosunkiem człowieka do wszechświata. Zachodnia nauka w ogóle nie potrafi wyjaśnić fenomenu oddziaływania barw i drgania światła na ludzi, zwierzęta i rośliny. Nie umie również odpowiedzieć, dlaczego człowiek może wykorzystać kolor jako środek uzdrawiający.

Spiralna forma i częstotliwość drgań tworzą kolor: Czakra

Wschód twierdzi, że światło, dźwięk, ciepło, magnetyzm, kolor i prąd elektryczny to różne warianty tego samego źródła energii. Różnice między nimi polegają na częstotliwości drgań i sposobie przewodzenia. Kolory tworzą spirale. Kształt ten można zresztą zauważyć wszędzie – m.in. w wielu organach ciała. Laureat Nagrody Nobla, Sir Laurence Bragg, powiedział kiedyś: „Jesteśmy zbudowani jak prawoskrętny korkociąg”.

Kolory, drgając, wpływają na nasz organizm. W centrach zwanych czakrami myśli i uczucia rejestrowane są najpierw na poziomie uczuciowym i umysłowym; później oddziaływają na ciało. Każda z czakr przyciąga do siebie z otoczenia specjalny rodzaj energii życiowej. Czakry kierują, więc fizycznymi, umysłowymi, uczuciowymi i duchowymi funkcjami naszego organizmu. Od nich właśnie zależy np. obieg krwi, spalanie czy pociąg płciowy. Gdy któraś z czakr źle funkcjonuje, wywiera niekorzystny wpływ na określony gruczoł i cały system wydzielania wewnętrznego zostaje zaburzony.

Czakry poruszają się tak jak zegar, a szybkość ich obrotów związana jest ściśle z danym człowiekiem. Im wolniej obraca się czakra, tym bardziej gęsta jest materia w człowieku i jest on typem bardziej „fizycznym” niż „duchowym”. Tak twierdzi Reuben Amber.

Brak równowagi może prowadzić do śmierci

Dobre samopoczucie jest rezultatem harmonii w skomplikowanym systemie drgań, który jest częścią organicznej struktury, nazywanej przez nas ciałem. To, co człowiek nazywa chorobą, nie jest niczym innym jak naturalną reakcją organizmu na zbyt duże naciski i stresy. Siedem widzialnych i inne niewidzialne kolory drgają po to, aby utrzymać harmonię ciała. Każde zaburzenia rytmu powoduje zachwianie równowagi. Zbyt duży brak równowagi prowadzi do śmierci. Chorobę można leczyć zmieniając wibrację. Tak uważają ludzie praktykujący teorię barw.

W chwili poczęcia dziecko wysyła błękitno-fioletowe promienie: fale najkrótsze, drgające najszybciej. Kiedy stajemy się starsi, drgania zmieniają się: z duchowych na fizyczne. Stają się wolniejsze i dłuższe. Gdy aura robi się bardzo czerwona, człowiek jest wypalony. Na końcowej, czerwonej stacji spotyka śmierć. Tak twierdzi Amber.

Droga do duchowego świata jest może biała, może różowa albo – kto wie? – może całe niebiańskie królestwo ma kolor purpury i jest tam kryształowa woda, soczyście zielone drzewa, egzotyczne ptaki, przyjazne dzikie zwierzęta i aniołowie. Być może naprawdę istnieje raj: miejsce, gdzie zobaczyć można tylko najczystsze kolory tęczy w miękkiej otoczce złota.

Jeśli interesuje cię, jakie jest oddziaływanie poszczególnych barw? Kliknij: „Oddziaływanie barw” analizujemy wszystkie kolory ludzkiej aury.
Oddziaływanie barw

Napisane przez

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz paranaukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią.