„Ata” to nie kosmita

Wokół tego szkieletu narosło wiele teorii spiskowych. „To szczątki kosmity” – przekonywali poszukiwacze UFO. Zwracali uwagę na ich nietypowy wygląd – stożkowatą czaszkę, brakujące żebra i niewielkie rozmiary. Tajemniczą istotę, nazwaną „Ata” odkryto na pustyni Atakama w Chile. Szkielet dokładnie zbadali naukowcy.

Szczątki odnaleziono w 2003 roku. Znajdowały się w skórzanym pokrowcu, zakopanym za opuszczonym kościołem na pustyni Atakama. Szkielet miał zaledwie 15 centymetrów długości i bardzo nietypowy wygląd – stożkowatą czaszkę i 10 zamiast 12 par żeber. Odkrycie wstrząsnęło światem. Niemal natychmiast pojawiły się głosy, że są to szczątki istoty spoza Ziemi.

Szkieletowi postanowili przyjrzeć się eksperci. Wśród nich był profesor Garry Nolan z kalifornijskiego Uniwersytetu Stanforda. W 2012 roku zadzwonił do niego przyjaciel, który poinformował go, że być może odnaleziono „kosmitę”. – Nie da się patrzeć na tę istotę i nie pomyśleć, że jest interesująca. Odpowiedziałem znajomemu: „Słuchaj, cokolwiek to jest, jeśli ma DNA, mogę dokonać analizy” – wspomina naukowiec.

Zespół prof. Garry’ego Nolana pobrał próbki materiału genetycznego z żeber „Aty” i porównał je z ludzkimi. Wyniki badań nie pozostawiały wątpliwości. Odkryta na pustyni Atakama istota, to nie żaden kosmita, a ciężko chora dziewczynka. Choć kości wskazywały, że mogła mieć około sześciu lat, naukowcy sądzą, że zmarła niedługo po narodzinach. Jej dziwny wygląd był efektem mutacji wielu genów. Do tego dziecko cierpiało na wrodzoną przepuklinę przeponową. – Symptomy i rozmiar dziewczynki były doprawdy niezwykłe. Czegoś takiego dotąd nie zaobserwowano – mówi ekspert. Profesor Garry Nolan dodaje, że badania nad szkieletem mogą w przyszłości przysłużyć się innym pacjentom. Ma również nadzieję, że pewnego dnia „Ata” zostanie godnie pochowana. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie „Genome Research”.

Autor: Fakt.pl

Napisane przez

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz parana ukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią. Zainteresowanych współpracą z naszym portalem serdecznie zapraszam do działania. Przysyłajcie teksty, zdjęcia, klipy wideo – obiecuję, że na wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy znajdziemy miejsce.