6 sposobów na uniknięcie niezdrowej żywności modyfikowanej genetycznie


1. Unikaj żywności, która zawiera: nieorganiczne produkty sojowe (non-organic soy), produkty zawierające kukurydzę (corn), produkty zawierające olej lub pochodne nasion bawełny (cottonseed) oraz produkty na bazie rzepaku (canola).

2. Unikaj warzyw i owoców z etykietami (PLU Code – „Price Look-Up” )których numery zaczynają się na 8.

3. Unikaj produktów gdzie na etykiecie nie jest wyraźnie zaznaczone iż produkt zawiera cukier z trzciny cukrowej (cane). Jeśli cukier użyty w produkcie nie jest z trzciny cukrowej wtedy najprawdopodobniej zawiera niezdrowy cukier z genetycznie modyfikowanych buraków cukrowych.

4. Unikaj produktów zawierających sztuczne słodziki – to produkty zapewne zawierający GMO

5. Uważaj na dodatki niejasnego pochodzenia lub o niejasnym działaniu, takie jak: guma ksantanowa (xanthan gum), kwas cytrynowy (citric acid), maltodekstryna (maltodextrin) i inne powszechnie znane dodatki z genetycznie modyfikowanej żywności (GMO)

6. Unikaj nieorganicznych produktów mlecznych lub tych, które są bez etykiety oznaczonej: „NO rBGH” (genetically modified bovine growth hormone) – hormon obecnie preparowany genetycznie i podawany krowom do zwiększenia produkcji mleka. – jeden z powszechnie znanych kancerogenów.

etykiety

unikajGMO_infografika

Napisane przez

Nieztejziemi.org to miejsce dla wszystkich entuzjastów alternatywnego myślenia, miłośników spraw niewyjaśnionych oraz parana ukowców. To portal dla fanów wszystkiego co nieziemskie na Ziemi i poza nią. Zainteresowanych współpracą z naszym portalem serdecznie zapraszam do działania. Przysyłajcie teksty, zdjęcia, klipy wideo – obiecuję, że na wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy znajdziemy miejsce.